Škola Malého stromu

od 23.03.2024 15:00
do 23.03.2024 16:30

Divadelné predstavenie Škola malého stromu vzniklo podľa populárnej rovnomennej knižky Foresta Cartera. Pútavou formou rozpráva o vyrastaní indiánskeho chlapca menom Malý strom z kmeňa Cheerokee. Príbeh sa odohráva v 30. rokoch 20. storočia v Tennessee. Približuje obdobie vyriešenia tzv. indiánskej otázky. Bieli muži, ktorí v tom období v Amerike vládli, vzali Indiánom všetko. Vzali im ich pôdu, spôsob života, jazyk a mnohým dokonca i život. Jediné, čo sa im nikdy nepodarilo vziať, je ich vnútorná hrdosť, vnútorná sloboda.

Predstavenie je venované predovšetkým detskému divákovi. I dospelák si pripomenie svet, kde stromy rozprávajú, vietor spieva a pravda vychádza zvnútra duše.

Dramatizácia: Iveta Dušková

Hrajú: Iveta Dušková a Petra Bílková

Hudba a texty piesní: Pjér la Šéz

Vstupenky

Pjér la Šé ´z - workshop a prednáška na tému Emócie

od 20.04.2024 14:00
do 21.04.2024 14:00

Dvojdňový seminár s psychoterapeutom, spisovateľom, hudobníkom a hercom Pjér la Šé´zom na tému Emócie.

Pjér la Šé ´z je predovšetkým psychoterapeut inšpirovaný najmä hlbinnou psychológiou a dielom C.C.Junga. Vo svojej psychoterapeutickej praxi sprevádza svojich klientov na ich ceste pri hľadaní a realizácii osobnej slobody. Venuje sa aj prednáškovej činnosti. Je aktívnym hudobníkom - hrá na gitaru a basgitaru, spieva, skladá hudbu a texty. Žánrovo sa jeho hudba pohybuje v širokom rozmedzí od bluesrockového pesničkárstva, ktoré sám s nadsadením označuje ako psychedelický bluegrass), až po improvizované artrokové plochy, pri ktorých hojne využíva looper.

Je známy i ako herec vystupujúci s Jaroslavom Dušekom v improvizačných predstaveniach Malá vizita. Je autorom hudby mnohých predstavení Divadla Kampa.

Taktiež je hosťom debatných relácií (napríklad s profesorkou Anou Hogenovou, vedcom Emilom Pálešom, ...).

Prednáška na tému Emócie s hudobným hosťom Ondřejom Smeykalom, profesionálnym hráčom na didgeridoo.

Ondřej Smeykal svojím unikátnym prejavom objavuje nové, doposiaľ neprebádané oblasti hry na didgeridoo. Posunutím zvukových možností nástroja o niekoľko rádov ďalej tak pre súčasných interpretov predstavuje veľkú výzvu.

Základná emócia je láska. Ako sa stane, že ju prekrýva strach? Predovšetkým túto otázku budeme skúmať.

FacebookVstupenkyWeb